POPIS
Ca-Mg Complex
tj. užitečný a potřebný doplněk ve stravě:
-
Hypertoniků a osob s onemocněním srdce
-
Těch, kteří trpí osteoporózou
-
Žen po 40
-
Seniorů
-
Při depresích
-
Osob s problémy opěrného a pohybového systému
-
Sportovců během intenzivní fyzické zátěže
Organická forma minerálů napomáhá vstřebání hořčíku a vápníku ze 75-90 %, zatímco neorganická jen z 50 %.
Calcium-magnesium komplex to je produkt vyvinutý na základě přírodních receptur skloubený s nejnovějšími vědeckými poznatky ohledně mechanismu vstřebávání vápníku. V tomto komplexu nenajdete jen vápník s hořčíkem v ideálním pro tělo využitelném poměru, vitamín D3, křemík, bór, ale též vitamín K - konkrétně menachinon.
Pakliže jste byli nebo ještě stále jste překyselení, pakliže máte různé zdravotní problémy, věřte, že se vám z těla postupně ztrácí tento životně důležitý element spolu s dalšími minerály ve prospěch vyrovnání PH krve. Ze zkušenosti s měřením zásob minerálů, vitamínů atd. v těle můžeme vřele doporučit pro každého z nás užívání tohoto produktu.
Složení v jedné dávce - tj. ve dvou tabletách:
Vápník (malát vápenatý, citrát vápenatý) 150 mg tj. 18,8 % RHP*, hořčík (malát hořečnatý a citrát hořečnatý) 50 mg, tj. 13,3 % RHP*, zahuštovadlo (fosforečnan vápenatý), vitamin K (menachinon) 75 µg tj. 100 % RHP*, křemík (extrakt z Equisetum arvense) 2,5 mg, bór (kyselina boritá) 0,5 mg, odpěňovač (kyselina stearová), látka protispékavá (oxid křemičitý, stearan hořečnatý), vitamin D (cholekalciferol) 1,88 µg tj. 37,5 % RHP*.
Při nedostatku vápníku se narušuje mineralizace kostí, což způsobuje jejich změkčení a lámavost. Snižuje svalový tonus, zvyšuje dráždivost nervových buněk, objevují se časté křeče.
Nedostatek hořčíku vyvolává rychlejší únavu, zvyšuje podrážděnost, neurózy, deprese, špatné spaní, točení hlavy, bušení srdce, kolísání arteriálního tlaku, arytmii, svalovou slabost, ztrátu chuti k jídlu, nedostatečnou imunitu, křeče hladkých svalů.
Vápník v lidském těle — to je životně důležitý makroelement. V organismu dospělého člověka a dítěte je přibližně 99 % vápníku použito na tkáně kostí, chrupavek a zubů.
Vápník má mimořádně důležitou roli zejména ve stavbě kostí, a rovněž vazů a šlach, protože vytváří pevná spojení mezi bílkovinami pojivových tkání a tkání kostí. Při tom kostní tkáň má roli depa, tedy místa, kde je uložena zásoba vápníku, a odkud si ho organismus bere při jeho nedostatečném přísunu v potravě.
Kromě toho je vápník zodpovědný za normální činnost mnohých fermentů a hormonů, zesiluje výměnné a bioenergetické procesy v buňkách organismu.
Hořčík se v lidském organismu koncentruje především ve tkáních kostí, zubů a zubní sklovině – až 53 %, méně je ho v mozku, srdci, svalech, játrech a ledvinách – okolo 20 %. Hořčík se účastní normalizace cévního tonusu a prokrvení mozku.
Když se hořčík dostane do srdečního svalu, váže se s bílkovinou troponinem. Spolu pak regulují puls (četnost srdečních stahů), obnovují normální srdeční rytmus.
Výzkumy vlivu hořčíku na zdraví
Výzkumy, které byly uskutečněny ve Velké Británii, Finsku, Kanadě nebo USA ukázaly, že lidé, kteří žijí v oblastech s vodou bohatou na hořčík, trpí méně kardiovaskulárními onemocněními, arteriosklerózou a hypertenzí. Podle vědců jídlo s vysokým obsahem hořčíku pomáhá udržet zdravý stav cév a předchází nahromadění «špatného» cholesterolu a vytváření cholesterolových usazenin. Proto se u lidí, kteří přijímají dostatečné množství hořčíku, jen zřídka vytvářejí v cévách krevní sraženiny.
Hořčík a vápník jsou kamarádi a soupeři zároveň. Například vápník podporuje kontrakci kosterního a hladkého svalstva (svalstvo vnitřních orgánů a cév), a hořčík naopak napomáhá jejich uvolnění. Kromě toho hořčík kontroluje postup vápníku v potřebném množství do buněk. V organismu musí být určitý poměr vápníku k hořčíku, a jen v takovém případě napomáhá hořčík v lepším vstřebávání vápníku a zabraňuje jeho nadbytečnému vylučování.
Vápník (Са)
Nejlepší potravinové zdroje tohoto minerálu: mléko a mléčné výrobky, všechny druhy sýra, sojové boby, sardinky, losos, arašídy, vlašský ořech, slunečnicová semínka, sušené boby, zelená zelenina.
Hořčík (Mg)
Nejlepší potravinové zdroje tohoto minerálu: ořechy, naklíčené semena obilovin, boby, zelená zelenina, sója, krevety, měkkýši, ústřice, krabi.
DENNÍ POTŘEBA ORGANISMU - PRO PŘEDSTAVU:
1000 мg vápníku a 400 mg hořčíku, což představuje:
Vápník:
660 gramů tučného tvarohu,
1100 ml 10% smetany,
80 gramů parmezánu,
1 kg kamčatského kraba,
1300 gramů arašídů,
33 kuřecích vajec.
Hořčík:
10 banánů,
2 kg kuřecího masa,
1700 gramů brambor